Arama
Flitreler
Kapat

Depo Otomasyonu

Depo Yönetimi

Bu yazılım sistemimizde siparişler alındıktan sonra sistemden onaylanan siparişler için sipariş özeti formu veya kargo etiketi toplu olarak çıktı alınır. Bu çıktılarda sipariş kodları için özel barkodlar basılmaktadır.

 1. Mal Kabul
  Deponuza giren malzeme ve ürünlerin barkodlarını okutarak depoya alırsınız.
 2. Raf Giriş
  Depoya giren ürünlerin barkodlarını ve rafın barkodunu okutarak sistem gözünde ürünü rafa yerleştirmiş olursunuz.
 3. Sipariş Toplama
  Deponuzdaki operatörler terminallerine kuracağımız terminal yazılımı ile sipariş barkodları okuturlar ve okuttukları barkodların siparişlerindeki ürünlerin depodaki konum ve rafları listelenir. Operatör böylece ürünlerin yerlerini kolayca bulacaktır. Raflardan ürünleri alırken raf ve ürün barkodunu seri biçimde okutarak toplama yaparlar.
 4. Sipariş Paketleme
  Sonraki aşama paketlemedir. Paketleme operatörleri de ürün ve sipariş barkodlarını okutarak siparişin paketlediğini sisteme seri biçimde kaydederler.
 5. Kargo Kontrol
  Son aşamada kargo kontrol operatörü kargolanacak ve paketlenmiş siparişlerin üzerine fatura ve kargo barkodlarını yerleştirir ve sipariş barkodunu okutur. Her ambar tesellüm fişi için sistemde okuttuğu barkodları kargo firmasına göre işaretler. Böylece sistemde siparişler “gönderildi” pozisyonuna alınmış olur.
 6. Üretilen Sipariş
  Üretimi yapılan sipariş sistem “üretim bitti “ pozisyonuna alınır ve bu durumda sistem bu ürün için eşsiz bir barkod yaratır ve otomatik etiket çıktısı alınır. Operatör bu barkodun etkiketini üretilen ürünün üstüne yapıştırır ve arkasındaki rafın barkodunu okutarak rafa koyar. Toplayıcılar geldiklerinde ellerindeki siparişlerin ürünlerinin hangi rafta olduğunu böylece kolayaca terminallerinden görebilmektedirler. Bu aşamadan sonra sipariş toplama aşamaları tekrarlanır. Üretimle birlikte ürün için sistemde önceden tanımlanmış malzemeler stoktan otomatik düşmektedir.